Magia naturalnego światła podczas doboru domowego parapetu

 

Magia naturalnego światła podczas doboru domowego parapetu. Stosunkowo często pomijany i traktowany po macoszemu – parapet w naszych pomieszczeniach. Wbrew pozorom parapet domowy może stanowić szeroki wachlarz możliwości do stworzenia ciekawej i intrygującej przestrzeni wokół nas.

 

 

Dekoracja samego parapetu jak i jego odpowiedni dobór to bardzo często pomijany temat wśród dekoratorów wnętrz. Nie można jednak o nim zapominać, ponieważ tworzy on wewnątrz pomieszczeń bardzo ważną i słoneczną część. Nieważne, czy posiadasz parapet z PCV, czy z materiałów naturalnych. Pomysłów na dekorację parapetu jest mnóstwo, a estetycznie urządzony, nie tylko podkreśli charakter Twoich wnętrz, ale może także stać się ich główną gwiazdą. Dlatego nazywamy to magią naturalnego światła podczas doboru domowego parapetu.

Parapet w sypialni

Mimo że w sypialni często wolimy przysłonić okna firaną lub zasłoną, warto pomyśleć nad wpuszczeniem do pomieszczenia nieco większej ilości światła i uwolnieniu potencjału, jaki daje dekoracja parapetu.  Przytulną atmosferę sypialni można zaakcentować ozdobami na parapecie takimi jak świeczki czy kwiaty, które jednocześnie przysłonią nasze okna i ciekawskie spojrzenia z zewnątrz. Ciepło sypialni można podkreślić modnymi lampionami lub mini biblioteczką książek, która będzie prezentować się wyjątkowo efektownie i klasycznie. Oczywiście grzbiety książek nie muszą wypełniać całej szerokości parapetu. Najlepiej ustawić je w taki sposób, by znalazło się jeszcze miejsce na kilka innych akcesoriów – na przykład figurek, ramek ze zdjęciami lub innych gadżetów.

okno parapet

Dobrym pomysłem na dekorację parapetu w sypialni są również rośliny. Trzeba je jednak dobierać ostrożnie – w nocy większość roślin absorbuje tlen i uwalnia dwutlenek węgla, co u niektórych osób może spowodować trudności z zasypianiem. Na szczęście są jednak gatunki, które przeprowadzają zupełnie odwrotny proces. Swoją sypialnię dotlenisz, stawiając na parapecie m.in. storczyki, aloes lub skrzydłokwiat.

Parapet w gabinecie

Jeśli posiadasz szeroki parapet to jesteś ogromnym szczęściarzem! Szeroki parapet daje jeszcze więcej możliwości niż te zwykłe. W prosty sposób możesz zaaranżować na nim miejsce do czytania. Wystarczy tylko położyć kocyk i poduszki. Czytanie przy naturalnym świetle pomoże Ci zadbać o oczy, a widok za oknem będzie dla nich dobrym odpoczynkiem od ekranu laptopa.

 

Parapet możesz też zabudować, by zwiększyć jego przestrzeń użytkową. Przy podłodze znajdzie się miejsce na regał na książki. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest praca przy oknie i postawienie biurka naprzeciwko parapetu. Dzięki temu zyskujesz dodatkową przestrzeń na ułożenie materiałów biurowych czy miejsce na zieleń.

szeroki parapet

Dekoracja parapetu w salonie

Podczas tworzenia aranżacji parapetu w salonie, postaw na efektowny design, który przyciągnie wzrok. Spróbuj stworzyć na nim geometryczną grę różnych ozdób. Stylowy i minimalistyczny efekt uzyskasz, ustawiając w tym miejscu puste ramy bez wypełnienia – szczególnie, gdy w Twoim salonie dominuje biel. Możesz również ustawić na parapecie szerokie, przezroczyste pojemniki z wodą, w których umieścisz trawy ozdobne. Fantastycznie sprawdzą się również designerskie donice czy figurki. Dystyngowany charakter salonu podkreślą paprocie, fikusy i palmy.

parapet duży

Jeśli celujesz w minimalistyczny wystrój, pamiętaj o tym, by dobrać elementy ozdobne o tej samej wysokości i w tym samym stylu. Ustaw je obok siebie w linii prostej, w równych odstępach odpowiadających ich szerokości. Jeśli wolisz postawić na bardziej przyjazną aranżację  to wybierz coś bardziej szalonego i w różnych rozmiarach, natomiast uważaj, aby nie przedobrzyć i nie stworzyć efektu „zatłoczonego parapetu”. 

Jak widzisz, parapet to bardzo ważna część Twojego wnętrza. Dzięki niemu możesz zyskać dodatkową przestrzeń lub stworzyć wnętrze z wyjątkowym charakterem.

 

 

Jeśli chcesz sobie ułatwić i przyspieszyć montaż parapetu kup nasze kliny

 https://www.mosco.pl/sklep/

Jeśli chcesz zobaczyć jak montować szybko i sprawnie koniecznie obejrzyj ten film https://www.youtube.com/watch?v=IN5IgkwCo8U&t=5s