Co to jest tak zwany CIEPŁY PARAPET?

Większość z nas co jakiś czas przegląda najnowsze trendy. Na rynku pojawiają się coraz to bardziej dopracowane rozwiązania, które mają nie dość, że spełniać swoje podstawowe zadanie, to jeszcze na przykład oszczędzać energię. Nikomu nie są obce zapewne docieplenia budynków, mieszkań… ale czy słyszeliście o czymś takim jak ciepły parapet? Produktów jest coraz więcej, jednak czy na pewno są one godne uwagi? Jak okazuje się, nie wszystkie. Dlatego dzisiaj przychodzimy z pomocą i przybliżymy, czym jest ciepły parapet

 

 

Perspektywa ciepłego domu brzmi kusząco? Ciepły parapet to skuteczne rozwiązanie na to, aby w Twoim królestwie zawsze panowała odpowiednia temperatura. Jest to sposób, którego używa się w przypadku nieszczelnego połączenia okna z murem.  

ciepły parapet

Jak wygląda zatem ten cały ciepły parapet?

Ten cudowny wynalazek jest niczym innym jak profilem podokiennym wykonany z wysokiej jakości tworzywa polistyrenu ekstrudowanego. Jak już wyżej wspominaliśmy, do jego głównych zadań należy uniemożliwieniu wnikaniu zimnego powietrza do domu, kiedy tego nie chcesz. W skrócie pisząc, działa na zasadzie uszczelniacza, ale i nie tylko, utrzymujący ciepło parapet stanowi konstrukcję wzmacniającą do starego, tym samym ułatwia jego poprawne wypoziomowanie.

Czemu zawdzięczamy te właściwości?

Odpowiedź jest zawarta w technologii produkcji. Na samym początku następuje proces spieniania, kolejno czas na ekstrudowanego polistyrenu z domieszką mieszanki, która ma wytworzyć pianę. Taką masę poddaje się działaniu wysokiej temperatury wraz z odpowiednim ciśnieniem. Te wszystkie czynności dają materiał, który jest odporny na czynniki mechaniczne, jak i doskonale radzi sobie z zachowaniem odpowiednich wartości termicznych.

Jak wygląda montaż?

parapet

Parapet polecamy montować w mieszkaniach o standardzie energooszczędnym lub pasywnym, jednak nie jest to warunek konieczny. Zbawienny może również okazać się w sytuacjach, kiedy chcesz utrzymać ciepło w domu (termomodernizacja), czy wymienić tak zwaną stolarkę okienną.

Czytaj uważnie 😉

Jak już wiesz, gdzie taką zabudowę zamontować, to poznaj jeszcze jak to zrobić. Dowolne okno (nie ma znaczenia, czy jest ono drewniane, aluminiowe, czy PCV) trzeba najpierw osadzić w profilu podokiennym, czyli prościej pisząc: na naszym nowym parapecie, nie ma większego znaczenia, jaki był stary. Produkt jest dopasowywany indywidualnie pod grubość ocieplenia i ściany, tym samym z racji tego, że jest robiony na wymiar, zawsze będzie dopasowany. Warto też wiedzieć, że jest możliwe zamontowanie parapetu pod okno, przyda się to w przypadku okien balkonowych


Jeśli chcesz sobie ułatwić montaż parapetów użyj klinów sprężynowych które są specjalnie do tego wymyślone. Znajdziesz je na naszej stronie https://www.mosco.pl/sklep/ lub u naszych partnerów w całej Polsce

Zobacz jak montować parapety na klinach https://www.youtube.com/watch?v=IN5IgkwCo8U&t=5s

 

 

Podsumowując

Jak widać z powyższego wpisu, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jeśli masz problem z utrzymaniem ciepła w domu, pomyśl nad opcją ciepłego parapetu. Pamiętaj, że jest to rozwiązanie energooszczędne, a co za tym idzie-nie będziesz tracił góry pieniędzy na dogrzanie mieszkania. Według nas warto, a według Ciebie?