Parapety wewnętrzne i zewnętrzne oraz najczęściej popełniane błędy

Montowaliście już parapet?(montaż parapetów) Wielu z Was się zastanawia czemu tak długo Wam to zajęło… Dlatego dziś omówimy najczęstsze błędy podczas montażu parapetów. 

Warto jednak zaznaczyć, że prawie każdy etap budowy czy remontu mieszkania stanowi nie lada wyzwanie dla nie doświadczonych wykonawców. Dlatego szczególnie należy uważać na błędy popełniane przy montażu parapetów. Dotyczy to zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych podokienników.

Jakich pomyłek się zatem wystrzegać?

Nieodpowiednie przygotowanie

To bardzo szerokie określenie, pod którym kryje się wiele okazji do popełnienia poważnych błędów, które mogą skutkować poważnymi konsekwencjami. Zacznijmy od wyrównania powierzchni. Zanim będziemy mogli zacząć układać parapety, należy dokładnie i precyzyjnie wyrównać miejsce, w którym znajdą się podokienniki. Odstępstwo od tej zasady może skutkować nawet pęknięciami parapetu, co zdecydowanie zdezorganizuje Twoją pracę, jak i wygląd Twojego wnętrza!

Szczególną uwagę należy zwrócić w fazie wypoziomowania parapetu. Błędy popełnione na tym etapie sprawią, że podokiennik będzie krzywy. Jeśli wystąpi spadek w kierunku okna, będziemy musieli liczyć się z problemami z osuszaniem parapetu – na przykład, gdy wylejemy na niego wodę podczas podlewania kwiatów.

Niewłaściwy dobór pianki montażowej i kleju

Wiemy już, że łatwo jest popełnić błąd przy montażu parapetów wewnętrznych. Wiemy też, że możemy poważnie utrudnić sobie pracę i zdezorganizować ją. 

Pianka

Przykładem takiego
problemu może być wybór złego kleju do
parapetu lub pianki montażowej.
Ma to szczególne znaczenie, jeśli
decydujemy się na montaż parapetów
drewnianych lub kamiennych.
Drewno łatwo może się wypaczyć, na kamieniu z
kolei mogą powstać wykwity.

Dobrej jakości pianki montażowe znajdziecie w naszym sklepie internetowym https://www.mosco.pl/sklep

 


Umiejscowienie

Jak już udało się Wam dobrać odpowiedniej jakości klej do parapetu, należy przygotować podłoże i wypoziomować parapet, lecz to nie koniec! W kontekście właściwego montażu bardzo ważne jest umiejscowienie parapetu w stosunku do grzejnika. Nie możemy zamontować go zbyt nisko, jeśli parapet znajduje się bezpośrednio nad kaloryferem. Zablokuje to przepływ podgrzanego powietrza i sprawi, że grzejnik nie będzie w pełni wydajny.

Z kolei jeśli parapet jest na tyle szeroki, że wystaje poza obrys muru, konieczne będzie zamontowanie wspornika, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś będzie siadać lub stawać na podokiennikach w naszym domu.

parapet

Montaż parapetów jest bardzo czasochłonny i wymagający, gdy robisz to standardowymi sposobami, dlatego stworzyliśmy idealne narzędzie, które nie tylko pomaga podczas montażu podokienników, ale również znacznie skraca czas Twojej pracy. Dzięki temu zostaje Ci więcej czasu na sprawy ważne.

Montaż parapetu i klin sprężynowy

kamienny parapet

W zależności od parapetu do montażu za pomocą klina sprężynowego będziesz potrzebować tylko dwie sztuki naszego produktu, które znajdziesz tutaj  https://www.mosco.pl/sklep 

Jednym z najważniejszych atutów klina sprężynowego jest prostota jego użycia. Klin to świetne rozwiązanie dla profesjonalnych montażystów, jak i dla tych, którzy montują swój pierwszy parapet. Sam montaż jest bardzo ułatwiony i wygodny, ponieważ wystarczy tylko podsunąć lub przykręcić kliny sprężynowe. Eliminujemy, dzięki temu czasochłonne docinanie klinów drewnianych i dopasowywanie klinów plastikowych, co zdecydowanie większości z nas utrudnia pracę.

Czas montażu parapetu wraz z obróbką tradycyjnym sposobem, to nawet półtora godziny. Dzięki użyciu klina sprężynowego będziesz w stanie zamontować parapet bez zbędnych nerwów, oszczędzając prawie 3 razy więcej czasu, niż jakbyś zamontował parapet tradycyjnymi sposobami.

parapet

Dlaczego tak szybko?

Czas obróbki jest maksymalnie skrócony dzięki uniknięciu dużej ingerencji w mur. Klin dzięki sprężystości dostosuje się do wysokości.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia naszego poradnika w formie wideo. Zobacz jakie to proste: https://www.youtube.com/watch?v=QDRo_yKRchY&ab_channel=Mosco